Piaskowiec Elewacyjny


Piaskowiec -jest jednym  z wielu rodzajów kamieni naturalnych – to skały osadowe zbudowane głównie z kwarcu, oraz (w niewielkich ilościach) innych skał i minerałów. Piaskowce składają się ze spojonych iłem, krzemionką ziaren o średnicy  do 2 milimetrów.

W Polsce złoża piaskowca występują na całym obszarze południowo-wschodnim.
Powstawały w różnych warunkach, dlatego ich właściwości fizyczno-chemiczne są bardzo zróżnicowane. Od tych właściwości zależy kolorystyka – dlatego na terenie Polski mamy całą gamę kolorystyczną tego kamienia.

Ze względu na różnice w twardości oraz różnorodność zabarwienia (białe, szare, żółte, pomarańczowe, zielonkawe) piaskowce są wdzięcznym materiałem budowlanym oraz wspaniałym dekoracyjnym.

Zaraz po wydobyciu kamień jest mokry i miękki. Tę właściwość od wieków wykorzystują rzeźbiarze oraz artyści tworzący ozdobne elementy użytkowe jak fontanny, pomniki, misy itp.

Piaskowiec szydłowiecki jest materiałem budowlanym z bardzo długą tradycją.

Nasz piaskowiec charakteryzuje się znakomitymi parametrami fizyko-mechanicznymi, dzięki czemu jest stosowany zarówno na powierzchnie pionowe jak i poziome na zewnątrz i wewnątrz.

Z piaskowca szydłowieckiego wykonuje się płyty, mury, schody, elewacje, posadzki oraz elementy dekoracyjne.

 

Nasza oferta obejmuje piaskowiec szaro biały z zażółceniami (piaskowiec szydłowiecki)

PIASKOWIEC BLOK

 

biuro@eurostone.com.pl

+48 600-309-619